Program

25.06.2020 18.06.2020/ godz. 21.30 / Dzikie Historie

W związku z komunikatem IMGW o ryzyku wystąpienia silnych burz 18.06 w godzinach popołudniowo-wieczornych, pokaz filmu zostaje przełożony na kolejny czwartek 25 czerwca. Wszystkie zakupione bilety pozostają ważne

Kolejna kultowa propozycja w naszym kinie plenerowo-samochodowym. Argentyńsko-hiszpańskie „Dzikie Historie”. – ostatni czerwcowy pokaz, po którym robimy przerwę. Wrócimy w lipcu m.in. w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Sopot Film Festival„. A tymczasem o samym filmie pisze się tak.

BILETY

Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla(„Babel„), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. 

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. 


10.06.2020/ godz. 21.30 / Pulp Fiction

Tego filmu nie mogło zabraknąć w naszym kinie. Najbardzej kultowy z kultowych – „Pulp Fiction” w reżyserii Quentina Tarantino.

A dla przypomnienia fabuła zdobywcy Złotej Palmy w Cannes z 1994 roku przedstawia się tak: Płatni mordercy, Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta), dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Nie dość tego, Vincent dostaje kolejną robotę – na czas nieobecności gangstera w mieście ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią (Uma Thurman). Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser (Bruce Willis), który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić…


29.05.2020 / godz. 21.00 / O północy w Paryżu

W uroczej komedii „O północy w Paryżu”, której uroczysta premiera uświetniła otwarcie festiwalu w Cannes, śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! 


22.05.2020 / godz. 21.00 / Green Book

Na otwarcie sezonu wybraliśmy amerykańskie kino drogi – „Green Book” w reż. Petera Farrellego. Film, który zdobył ponad 50 nagród i nominacji, w tym ubiegłorocznego Oskara dla najlepszego filmu. Oparta na faktach niezwykła historia przyjaźni wybitnego czarnoskórego jazzmana i jego szofera. Mimo, że film porusza ważne tematy rasizmu i nietolerancji społecznej, jest zabawną historią, która pozostawia nas nie tylko w dobrym nastroju ale daje też wiarę i nadzieję!


Przed wszystkimi pokazami wyświetlimy m.in. stare reklamy z kin samochodowych. W tej niezwykłej stylistyce zapraszamy widzów do Sopotu na skraj Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.